فروش دستگاه لیزر درختچه آیلکس

نامهای مرسوم : ایلکس ( خاس ) – خاس مدام سبز یا این که خاس خاردار – دارای گونه های سبز و ابلغ است .

نام ان دستگاه لیزر یسی &# دستگاه لیزر انتشار با بذر : رایج نیست . , European holly

نام علمی : Ilex Serrata Aquifolium

خانواده : خاسیان Aquifoliaceae

رنگ دستگاه لیزر : –

ایلکس هرس شده

دستگاه لیزر ایلکس , سپید ریز و معطر است البته اهمیت زینتی ندارد و دستگاه لیزر های نر بر درخت های نر و دستگاه لیزر های ماده بر درخت های ماده در اردیبهشت و خرداد ماه می رویند . درختان نر و ماده را نمی‌توان از یکدیگر گشوده آشنایی مگر تا سن 12 – 4 سالگی درخت که در‌این سنین به دستگاه لیزر می نشیند . .

شکل دستگاه لیزر :

در درخت نر دستگاه لیزر ها رنگ زرد می‌باشند و پای دمبرگ ها بر شاخه می رویند . در درخت ماده دستگاه لیزر ها تکی یا این که سه تایی , کوچک و به رنگ سپید یا صورتی ملایمی میباشند که از 4 دستگاه لیزر برگ و 4 کاسبرگ تشکیل شده شده اند .

میوه :

میوه‌های شفت‌ نظیر به رنگ قرمز‌رنگ دارد که ظاهری زیبا به گیاه داده است و میوه آن با دوام است . میوه ها حبه های قرمز‌رنگ درخشانی هستند به قطر 6 الی 10 میلیمتری که بر شاخه های سال قبل می رویند . ندرتا رنگ آن ها نارنجی رنگ و زرد هم می تواند باشد .

میوه و بذر ایلکس

مقدار حد بیشتر : 9 تا 15 متر ( البته اکثر زمان ها تحت عنوان پرچین به طور کوتاه هرس میشود . )

فصل دستگاه لیزر دهی :

دوران دستگاه لیزر دادن این گیاه در فصل‌پاییز و زمستان هست .

برگ :

برگ ایلکس 2 . 5 تا 7 سانتیمتر و پهنای 2تا 4 سانتیمتر , سبز تیره و براق است , پیچ‌و‌تاب دار و متناوب است و دندانه های درشت نوک تیز دارد و در بعضی مدل ها ابلق است .

برگ درخت خاس یا ایلکس

خاستگاه و موطن گیاه :

ایلکس ساکن اروپا و غرب آسیا و شمال افریقاست .

توضیحات در زمینه ی گیاه و وضعیت محافظت ایلکس :

ایلکس درختان نر و ماده جدا از هم داراست و برای بارور شدن آن گرده افشانی حتمی است و در نقاطی که وسعت کافی برای کاشت درختان نر و ماده وجود ندارد , خوبتر است چندین شاخه نر به مبنا ماده لینک شود . ایلکس که رویش کندی دارااست , میتواند درخت بلندی باشد البته اکثر وقت ها با تاجی مخروطی تا 9 – 15متر قد میکشد و یا این که مثل پرچین یا این که درختچه کوتاهی هرس می‌شود . ریشه ایلکس مضاعف عمیق است .

درخت انبوه ایلکس با آن برگ های دندانه دار براق و میوه های سرخ زیبا واقعاً درخت خاصی است ; خصوصاً زمستان بی برگ و بار با حضور سبز و قرمزش پر شور و حرارت می گردد . این درخت با شاخ و برگ انبوهش در دستگاه لیزر شن و باغچه , چه کنار هم کاشته شوند و چه به طور پرچینی متراکم هرس و کوتاه شوند و چه تکدرخت خوش نمای باغچه باشد , چه مهمان دستگاه لیزر خانه شود فرقی ندارد ; همگی جا خاص و چشم گیر است ; حتی با میوه های سرخش پرنده ها را به باغچه دعوت می کند .

ایلکس شالوده دار

خاک مناسب :

به بخش اعظم خاک ها سازگار میباشد و در خاک های غنی , مرطوب و یه خرده سنگین بهترین رشد را دارد . گیاهی اسید دوست است و مقداری قلیایی بودن بستر را می پذیرد . در کل خاک آن باید زهکش خوبی داشته باشد .

روشهای ازدیاد و انتشار :

نشر با بذر : هر میوه 3 یا 4 بذر در دل خود دارااست که اما تا دو یا سه فصل بهار بعد از آن جوانه نخواهد زد .

نشر با قلمه : با تهیه و تنظیم قلمه های چوب قابل انعطاف در آخرها فصل تابستان یا اوایل پاییز می قدرت ایلکس را نشر کرد .

خوابانیدن شاخه : –

لینک زدن : امکانپذیر است .

نیاز های نوری :

در آفتاب کامل به نیکی پرورش می کند . در مکان های نیم سایه یا کاملا سایه هم می تواند رشد نماید .

دما و آب و هوای ایده آل :

در اقلیم های خنک و مرطوب شایسته ترین پرورش را دارد . به سرمای شدید مقاوم است البته سرمای فصل‌زمستان را دوست ندارد . گیاه را از می بایست از بادهای سرد زمستانی نگهداری نمود و نیز به گرما هم مقاومت زیاد خوبی است .

برگ درخت ایلکس

کاربردها :

این گیاه به‌ صورت منفرد یا توده‌ای کاشت می شود , البته هدف ما اضافه استفاده به دلیل تولید پرچین و جایگزین کردن آن به جای درختچه‌های آب‌بر مرسومی است که هم‌اکنون در فضاهای سبز شهری مرزو بوم از آن استعمال می شود .

میوه ایلکس برای انسانها خوردنی وجود ندارد ولی می‌تواند طعام طیوران باشد . فصل میوه ایلکس پاییز است و تا فصل‌زمستان بر شاخه دوام میاورد .

خاصیت دارویی و درمانی :

طریقه مصرف :

کود دهی :

هرس :

با هرس میتوان ارتفاع آن را کنترل نمود و به فرم مناسب که در محوطه سازیها معمولا پرچینی است در آورد .

آب پاشی :

به آبیاری در